Šv. Velykų belaukiant

Velykos vadinamos pačia gražiausia pavasario švente. Ši šventė yra krikščioniška, tačiau pagrindinis jos simbolis – margutis – ir pagoniškais laikais buvo siejamas su prisikėlimu, nauju gyvenimu.
Laukdami šv. Velykų 5d klasės mokiniai su auklėtoja A. Brusokiene nusprendė dalyvauti miesto Kraštotyros muziejaus rengiamoje edukacinėje programoje „Kiaušinių marginimo tradicijos“. Mokiniai sužinojo, kaip mūsų protėviai margino kiaušinius, ruošėsi Velykų šventei. Taip pat apžiūrėjo kiaušinių ekspoziciją, kur ypatingai susižavėjo margučiais, margintais vašku. Išgirdę pasakojimą, kad kiaušiniai marginami ne tik vašku, bet ir skutinėjami, taip pat dažomi įvairiais augalais bei medžių žieve, tai pabandė padaryti patys. Taigi, pati smagiausia edukacinės programos dalis buvo kiaušinių marginimas vašku. Kiekvienas vaikas išbandė šią kiaušinių marginimo techniką ir labai džiaugėsi gautu rezultatu.
Pakartoję vašku senuosius lietuviškus ženklus, tarsi prisilietėme prie tolimo praeities laiko, sustingusio ties tautos istorijos ištakomis, tarsi nutiesėme tiltą per kartų kartas puoselėdami ir saugodami tradicijas bei papročius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *