Skautų sueiga „Lietuviais esame mes gimę“

Lietuvių kalbos dienoms pažymėti kovo 7-ąją progimnazijoje vyko jūrų skautų sueiga „Lietuviais esame mes gimę“. Šiai sueigai skautai stropiai ruošėsi iš anksto: kartojo rikiuotės pratimus, lankėsi bibliotekoje, rinko informaciją apie kunigą, rašytoją, Tautinio atgimimo veikėją Juozą Tumą – Vaižgantą, mokėsi ir kūrė eilėraščius apie Lietuvą bei gamino dėliones. Šauniai pradėję sueigą šūkiu „Mes esame lietuviai“, jūrinukai susiskirstė į grupeles – valtis ir sugalvojo joms pavadinimus.

Sueigoje svečiavosi mokyklos knygų lobyno šeimininkė – bibliotekininkė Laimutė Žmuidaitė. Ji parinko skautams lietuvių k. patarlių ir priežodžių, mokė suvokti jų prasmę ir pajusti lietuviško žodžio grožį. Ariana ir Oresta padeklamavo Vydūno eiles, o Ignas – savo paties sukurtą eilėraštį, skirtą Lietuvai.

Susipažinę su lietuvių kalbą puoselėjusia J. Tumo – Vaižganto asmenybe, skautai sužinojo, kad jis žavėjosi skautybe ir Lietuvos Skautų Sąjungos veikla, dalyvavo steigiant draugiją Lietuvos skautams remti ir iki gyvenimo pabaigos buvo jos narys. Jis, nors pats ir nebuvo skautas,vesdavo kursus skautų vadovams, pašventino Lietuvos jūrų skautų vėliavą ir artimiau bendravo su jūrų skautais.

Susipažinę su J. Tumo – Vaižganto kūryba mažiesiems ir klausydamiesi pasakojimo „Vieversys“, vaikai prisiminė šeštąjį skautų priesaką „Skautas – gamtos draugas“. Aptarę šaunų Mikučio gamtininko poelgį, visi nutarė būti dar budresni ir saugoti gamtą (ypač pavasarį), kai neretai deginama pernykštė žolė.

Dirbant grupelėse, skautams teko aiškinti patarles, sugalvoti šūkį, sudėti dėlionę „Lietuva“ . Už kiekvieną sėkmingai atliktą užduotį grupelė gaudavo ženklą- šypsenėlę. Pabaigoje skautai džiaugėsi bendro darbo rezultatais, nes pralaimėjusių nebuvo.

Sueiga baigėsi vaišėmis ir naujai sugalvotu šūkiu: „Mylim Lietuvą labai, nes mes esam jos vaikai“…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *