Skautai džiaugiasi, kad 2017 metus užbaigė įdomiais susitikimais ir naudingomis išvykomis

Nauji metai visada prašo apmąstyti praėjusius ir išsikelti naujus iššūkius. Po truputį vis augame, plečiamės. Naujienų atneša ir artėjančios gražios sukaktys. Jau nemažai yra nuveikta, tačiau skautai niekada nesustoja, siekia pamatyti, pažinti, sužinoti vis daugiau ir daugiau.

2017 m. spalio mėn. gausiai dalyvavome Kaišiadoryse, jūrų skautų stovykloje „Skautišku keliu“. Įsigijome daug naujų draugų ir skautiškos patirties, dalyvavome žygyje, valėme paskirtą miško plotą. Mėnesio pabaigoje susitikome su daugkartiniu Lietuvos, Europos ir net pasaulio motoakrobatikos čempionu Pauliumi Labanausku. Sportininkas papasakojo apie svajones ir tikslo siekimą, apie tai, kaip vedami didelio noro, kruopštaus, atsakingo ir kantraus darbo galime pasiekti viską, apie ką svajojame, ir pažadėjo pavasarį mums surengti išskirtinį pasirodymą Marijampolėje.

Lapkričio mėnesį mokykloje vyko susitikimas – vakaronė su ilgamečiu Marijampolės buriuotojų klubo pirmininku, kapitonu Rimantu Dovydaičiu.  Susibūrę į jaukų ratelį vaikai klausėsi kapitono pasakojimų apie keliones, apie buriavimo meną. Svečias pasidalijo asmeniniais prisiminimais, kartu stebėjome filmuotą kelionių medžiagą, sklaidėme istorines nuotraukas ir knygas. Skautų tarpe atsirado tokių, kurie jau moka buriuoti, tad su kapitonu pasidalijo savo įspūdžiais, galėjo paklausti rūpimų klausimų. Susitikimo pabaigoje R. Dovydaitis pakvietė visus apsilankyti Marijampolės buriuotojų klube ir išmokti buriuoti.

Lapkričio mėnesio pabaigoje didelis būrys mūsų mokyklos jūrų skautijos ,,Divytis“ narių lankėsi Lietuvos kariuomenės Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos batalione Marijampolėje. Št. srž. J. Slaboda atvykusiems įdomiai pasakojo apie  Lietuvos kariuomenę, Vytenio batalioną. Visi kartu apsilankėme Vytenio bataliono freskų salėje bei muziejuje, susipažinome iš arti su karių gyvenimu kareivinėse. Po apsilankymo Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio batalione vaikai džiaugėsi, kad turėjo galimybę viską išvysti savo akimis, galėjo pabendrauti su kariuomenėje tarnaujančiais savanoriais kariais, o vadovės teigė, kad šiuo laikmečiu yra ypač svarbu ugdyti mokinių sąmoningumą, pilietiškumą, tautiškumą ir patriotizmą.

Gruodžio mėnesį skautai turėjo galimybę apsilankyti Marijampolės priešgaisrinės gelbėjimo valdybos būstinėje. VPP skyriaus inspektorė Ilona Barauskienė susirinkusiems vaikams parinko aktualią temą: ,,Saugiai praleiskime šventes“. Buvome supažindinti, kad norint, jog  petardos ir fejerverkai neapkartintų mums švenčių, būtina laikytis pirotechnikos naudojimo instrukcijų, svarbu žinoti, kaip saugiai elgtis, kad nenukentėtumėme patys, nesukeltumėme pavojaus kitiems ar  gaisro. Vėliau visi drauge stebėjome mokomąjį filmą ,,Saugus pirotechnikos naudojimas“. Čia vaizdžiai pamatėme, kokias pasekmes gali sukelti mūsų netinkamas elgesys su minėtomis priemonėmis, kad galime patirti rimtus sužeidimus tiek patys, tiek galime sužeisti kitus. Inspektorė pabrėžė, kad asmenys, neturintys 18 metų, neturi teisės įsigyti ir be suaugusiųjų priežiūros naudoti pirotechninių priemonių.  Po paskaitėlės turėjome pažintinę ekskursiją po priešgaisrinę gelbėjimo valdybos būstinę, apžiūrėjome patalpas, taip pat apsilankėme ir garaže, kur galėjome iš arti stebėti turimą techniką, buvome supažindinti su naudojama įranga, pasėdėjome tikroje ugniagesių mašinoje, bendravome su budinčiais ugniagesiais.

Šios išvykos vaikai labai laukė ir jos ypatingu svarbumu realiai įsitikino Naujųjų metų šventės sutikimo metu, nes pastebėjo, kad ir daugelis suaugusiųjų neteisingai elgiasi su fejeverkais.

Gruodžio 14 d. į Marijampolės ,,Šaltinio“ pagrindinę mokyklą susitikti su skautais atvyko   daugkartinis Lietuvos, Europos kultūrizmo čempionatų nugalėtojas, pasaulio čempionatų nugalėtojas, pasaulio čempionatų prizininkas, 2014 m. klasikinio kultūrizmo (pasaulio reitingu) – I vietą užėmęs sportininkas, marijampolietis Tomas Bendoraitis. Svečias papasakojo apie tai, kaip atrado šią sporto šaką, dalijosi asmenine patirtimi siekiant sportinių aukštumų, papasakojo apie pasiektas pergales bei iškovotus titulus, pabrėžė  judėjimo ir sporto svarbą įvairaus amžiaus žmonių gyvenime. Visi drauge kalbėjomės ir diskutavome apie maistą, sveikus ir nesveikus produktus,  žalingus įpročius. Vaikai taip pat aktyviai įsitraukė į pokalbį šiomis temomis, vėliau žiūrėjome nuotraukas, filmuotą medžiagą iš varžybų. Į susitikimą garsusis sportininkas atsivežė ir keletą savo iškovotų trofėjų bei medalių, kuriuos vaikai galėjo apžiūrėti.  Svečias taip pat parodė ir kartu su vaikais darė linksmąją „mankštelę“. Prieš išsiskiriant Tomas visiems padėkojo už aktyvų dalyvavimą, linkėjo neapleisti sporto ir skatino išbandyti save įvairiose srityse, ieškoti ir surasti tai, kas tiks ir patiks, nes tik taip galima atrasti tikrąjį savo kelią.

2017-12-18 d jau penkioliktąjį kartą kartu su kitais Marijampolės miesto skautais Lietuvos – Lenkijos pasienyje perėmę Betliejaus taikos ugnį atgabenome į Marijampolę. Ją vėliau dalinome įvairiose globos ir švietimo įstaigose, bažnyčioje ir savivaldybėje. Su ramybės ir taikos palinkėjimu Betliejaus taikos ugnis buvo įteikta  ir mūsų mokyklos bendruomenei.

Skautai džiaugiasi prasmingai užbaigę praėjusius metus ir su naujomis jėgomis pasitinka jubiliejinius 2018 – uosius, nes šįmet sukanka 100 metų, kai Lietuvoje buvo įkurta pirmoji skautų organizacija. Seimas 2018 metus paskelbė Lietuvos skautų judėjimo metais. Mūsų laukia nauji susitikimai, išvykos ir nauji skautiški darbai. Linkime visiems ir sau susikaupimo, noro tobulėti bei ryžto užsibrėžtiems tikslams siekti…

Skautų vadovės Edita ir Erika

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *