Šaltiniečių „Protų mūšis 2014“.

Ankstyvą šių metų pavasarį  Raseiniuose  buvo susirinkę visų penkių respublikos „Šaltinio“ mokyklų direktoriai ir pasirašyta bendradarbiavimo sutartis. Mūsų mokykla pasiūlė surengti aštuntokų „Protų mūšį“, tad  balandžio 25-oji ir buvo ta diena, kai į mūsų mokyklą suvažiavo raseiniškiai, tauragiškiai, panevėžiečiai ir alytiškiai aštuntokai. Šiam konkursui visos komandos turėjo paruošti užduotis burtų keliu tekusia tema: asmenybės, gamta, istorija, menai, literatūra. Komandas atlydėjo ne tik mokytojai, bet ir  sirgaliai, o Alytaus ir Raseinių mokinius atlydėjo mokyklų direktoriai. Visus svečius gražiai sutiko ir jiems asistavo 8c klasės mokinės Livija, Kotryna, Justė ir Aida.

Aktų salėje prie savo stalų nerimavo komandos, į komisiją buvo pakviesti  kiekvienos mokyklos atstovai – mokytojai , mūsų mokyklos direktorius – komisijos pirmininkas- tarė sveikinimo žodį. Visiems komandų nariams buvo įteiktos šio renginio atminimo emblemos, kapitonai išsitraukė turų eiliškumo žvaigždutes, ir Protų mūšis prasidėjo.

      Pirmasis turas –  istorija. Mūsų mokyklos komanda, kurią sudarė Gabija Tubelevičiūtė iš 8a, keturi 8b klasės mokiniai: Povilas Bačkierius, Arnas Česaitis, Ausmėja Uleckaitė, Markas Vyšniauskas, ir 8c klasės mokinė Aistė Goberytė, galėjo nesijaudinti ir stebėti, kaip kitos komandos susidoroja su mūsų paruošta užduotimi: atpažinti ir įvardinti  istorines Lietuvos pilis.  Norėjome, kad bent viena komanda gautų daug taškų, nes ir mūsų komanda tiek gautų, bet lūkesčiai nepasiteisino – tik 5 iš 10 pilių buvo atpažintos panevėžiečių ir raseiniškių. Kol komisija skaičiavo taškus, nuotaikingą šokį pašoko šokių būrelio kolektyvas. Kitose pertraukėlėse tarp turų pasirodė  penktokas Lukas – Ponas Bynas, dainavo Gabija Urmulevičiūtė, valsą šoko 7a klasės mokiniai.

      Neprailgo laukti galutinių rezultatų, kai paaiškėjo, jog mūsų mokyklos komanda pasirodė geriausiai ir užėmė pirmąją vietą. Antrieji liko Panevėžio „Šaltinio“ progimnazijos  aštuntokai. Kitos komandos užėmė garbingas trečiąsias vietas.  Visoms komandoms buvo įteiktos atminimo dovanėlės, kurias pagamino technologijų mokytoja D. Matulaitienė,  padėkos raštai. Svečius  pakvietėme į valgyklą pasivaišinti rėmėjų lėšomis nupirktomis apkepėlėmis, bandelėmis, sultimis ir ledais. Į kiekvieną šaltiniečių mokyklą iškeliavo ir dovanotos knygos apie Marijampolės miestą. O kad svečiai įsitikintų, koks jis gražus, pakvietėme į ekskursiją po gražiausias miesto vietas. Tiek mokytojai, tiek mokiniai neslėpė savo susižavėjimo  ir labai džiaugėsi atvykę, o mes jautėme pasididžiavimą, kad esame marijampoliečiai, ir džiaugsmą, kad galime taip gražiai bendradarbiauti, pažinti kraštą ir vieni kitus, dalintis žinojimu bei idėjomis. Nekantriai lauksime kitų susitikimų!

      

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *