RUDENS PALYDOS

Kalendorinė šv. Martyno diena (lapkričio 11-oji ) – paskutinė rudens šventė. Būtent šią dieną nuo seno lietuviai sako: „Jei Martynas su ledu, tai Kalėdos su bradu (su lietumi), jei Martynas su bradu, tai Kalėdos – su ledu“. Matyt, simboliška (o gal jau tapo tradicija), kad mokykloje kas antri metai vyksta mokytojos Erikos Kilikevičienės sumanytas renginys „Derliaus kraitė“, kuriame dalyvauja visa progimnazijos pradinių klasių bendruomenė. Šaunu, nes rudens palydos dar karaliauja tiek gamtoje,  tiek mokykloje… Kuo jos ypatingos buvo šįmet?

Kūrybinius darbelius iš gamtos gėrybių parodai- konkursui pristatė 98 ugdytiniai, 57 – piešė piešinius.  Į parodą atvykusi viena pingvinų šeimyna buvo tokia natūrali, kad, jei ji dar būtų ledynų fone, neatskirtum nuo tikrų… Smagu, kad vaikai skaito pasakas, nes į konkursą atkeliavo ir Pelenė, ir Eglės, žalčių karalienės vyras  Žaltys, ir Čipolinas, ir Vištytė, ir „Grybų karo“ personažai. O kiek būta ežiukų, kiškučių, pelyčių, kirmėlyčių, bitučių, pelėdų ir kitų gyvūnėlių – net nesuskaičiuotum… Atskrido lėktuvai, atriedėjo traukiniai ir atitiksėjo laikrodžiai. Parodą puošė ir smėlio fantazijos, pakeltos iš jūros dugno… Akys raibo nuo darbelių gausos. Vertintojų komisija džiaugėsi, matydama meniškus, kūrybiškus, originalius ir išradingus darbelius. Džiugu, kad parodą aplankė beveik visi progimnazijos mokiniai ir mokytojai.

Lapkričio 16-ąją, baigiamąją konkurso dieną, į aktų salę, papuoštą mokytojos Daivos Bingelienės daržo gėrybėmis, rinkosi visi mokyklos pradinukai. Tą dieną mokykloje įvyko šventė, kurios metu buvo stebimi parodos vaizdai, surengtos klasių atstovų varžytuvės, kurioms vadovavo šventės organizatorė mokytoja Daivutė, skambėjo dainos ir pačių mokinių sukurtos eilės apie Rudenėlį bei buvo apdovanoti piešinių ir kūrybinių darbelių nugalėtojai ir pagirti bei apdovanoti visi parodos dalyviai.

 

PIEŠINIŲ KONKURSO NUGALĖTOJAI

I VIETA –  Hubertas Gelgota, 4B kl.

II VIETA – Tadas Blažauskas, 4B kl.

III VIETA – Kornelija Mickevičiūtė, 4B kl.

KŪRYBINIŲ DARBŲ  KONKURSO NUGALĖTOJAI (1-2 kl. gr.)

I VIETA – Justė Kalinauskaitė (1A kl.)  ir Titas Vieraitis  (2B kl.)

II VIETA – Gustas Stumbrys (1A kl.)  ir Rokas Vaitukaitis (2A kl.)

III VIETA –Vytaras Pivoras (2B kl.)

KŪRYBINIŲ DARBŲ  KONKURSO NUGALĖTOJAI (3-4 kl. gr.)

I VIETA – Urtė Navickaitė (3A kl.)

II VIETA – Ričardas Karvelis (3A kl.) ir Mantas Stumbrys (3A kl.)

III VIETA –Armandas Kanapskis (3 B kl.)

KOLEKTYVINIŲ  KŪRYBINIŲ DARBŲ  KONKURSO NUGALĖTOJAI:

I VIETA – „ŽVAKIDĖS“ – 3A klasė

II VIETA – „RUDENS  DERLIAUS EGLUTĖ“ – 1B klasė

III VIETA – „RUDENS KRAITĖ“ – 2B klasės berniukai

 

Rudenėlis iškeliauja, bet dar  nevėlu juo pasidžiaugti  darbų ekspozicijos vietoje, juolab, kad parodą papildysime klasėse sukurtais eilėraščiais apie  rudenį, taip pat  galėsite pasitikrinti, kaip pažįstate medžių lapus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *