Projektinė savaitė – puikus laikas kelionėms

                 Vasara  – geriausias laikas aplankyti svečias šalis. Ankstų birželio 2-osios rytą mūsų mokyklos jungtinė klasių grupė (5-7 kl.) išsiruošė pas brolius latvius. Vykome į Liepoją – trečią pagal dydį Latvijos miestą, kur aplankėme buvusį Sovietų Sąjungos kalėjimą ir dalyvavome teatralizuotame realybės šou: griežti prižiūrėtojai privertė mus pasijusti kaliniais, tardė, fotografavo, uždarė į kameras ir paskelbė nuosprendį.

                Kelionę tęsėme po Kuldygą – miestą, vadinamą „latviškąja Venecija“.  240 m  Ventos krioklys –plačiausias Europoje ir didžiausias Kuršžemės gamtos stebuklas. Leidomės ir į požemio karalystę – Riežupės smėlio urvus, kuriuose vaikščiojome pasišviesdami žvakėmis ir galvojome norus, ieškojome laimės akmenėlių.

                Ventspilis – šiuolaikiškas pajūrio miestas, dar vadinamas ir Latvijos gėlių sostine. Čia  išvydome unikalias gėlių kompozicijas ir vienintelį Latvijoje veikiantį Gėlių laikrodį. Pajūrio parko Inkarų take apžiūrėjome net 6 metrų aukščio 23 tonas sveriantį inkarą.  Net ir niekuomet nesilankiusieji Ventspilyje yra girdėję apie simpatiškas karvutes, kurios „ganosi“ įvairiose miesto vietose.

               Labai patiko Gutmano uola netoli Siguldos ir įspūdinga apžvalginė ekskursija po Rygos senamiestį ir pasivaikščiojimas po  Rygos zoologijos sodą.

               Kiekviena išvyka, ar ji būtų tolima, ar artima, praplečia akiratį, o patirti sunkumai ir nuovargis niekada neduos užmiršti kelionės įspūdžių, kuriuos dar ilgai pasakosime vieni kitiems. Už šią kelionę dėkojame mokytojoms A. Butrimanskienei, A. Paplauskienei, L. Venclovienei, S.Daugėlienei, D. Matulaitenei.

 

Agnė Siaurusevičiūtė

5 a klasė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *