Projektas „Europa Judėjime“ tapo laureate nominacijoje – kokybiškiausias 2008-2011 metų Comenius mokyklų partnerysčių projektas.

Skambant fanfaroms ir audringiems aplodismentams buvo iškilmingai pagerbti ir apdovanoti kokybiškiausiai Mokymosi visą gyvenimą programos projektus įgyvendinę asmenys ir institucijos. Švietimo mainų paramos fondo atstovai jau ketvirtus metus iš eilės surengė administruojamų programų projektų Kokybės konkursą. Kandidatus kokybės konkursui siūlo projektų ataskaitas tikrinantys fondo darbuotojai, o laureatus atrenka specialiai konkursui sudaryta atrankos komisija.  Laureatams įteiktos net 22 specialios statulėlės.

 

Į iškilmingą ceremoniją susirinkusius projektų dalyvius pasveikino Švietimo ir mokslo viceministras Vaidas Bacys, palinkėjo ir toliau mokytis bei kokybiškai įgyvendinti projektus. Fondo direktorė Daiva Šutinytė pasidžiaugė, kad apdovanoti projektų dalyvius tampa prasminga tradicija, nes tai paskata tobulinti įvairių institucijų veiklą, plėsti asmeninį ir profesinį akiratį.

 

Tarp laureatų buvo įvairios vidurinės ir profesinės mokyklos, universitetai, kultūros centrai, asociacijos. Marijampolės ,,Šaltinio“ pagrindinės mokyklos projektas „Europa judėjime“ tapo laureate nominacijoje ,,Kokybiškiausias 2008-2011 metų  Comenius mokyklų partnerysčių projektas“.

 

Projektą „Europa judėjime“ įgyvendinome bendradarbiaudami su Regionale Schule und Gymnasium an der Rostocker Heide  (Vokietija), Bundesgymasium und Bundesrealgymnasium  (Austrija), Birger Sjöberggymnasiet (Švedija), Riga Teikas vidusskola (Latvija), Izmit Kiz Anadolu Lisesi (Turkija). Vykdydami projektą stengėmės suteikti moksleiviams galimybę bendradarbiauti su partneriais iš kitų šalių ir suvokti, kad jų indėlis yra lygiavertis. Šio projekto metu moksleiviai suprato, kad Europa gali pasimokyti iš mūsų istorijos, nes mes išgyvenome okupacijas ir išlikome lietuviais. Ir tai yra vertybė, kurią reikia saugoti. Mes apklausėme emigracijos liudininkus skirtingose šalyse. Jų interviu buvo filmuojami. Susitikimų metu moksleiviai atrinko didžiausią edukacinę vertę turinčius interviu, juos išvertė ir įgarsino anglų bei vokiečių kalbomis. Iš nufilmuotos medžiagos buvo sumontuotas filmas „Europa judėjime“, kuris skatina meilę savo šaliai.Juk  kad ir kur išvyktume, kad ir kaip įsikurtume, svetimuose kraštuose mes nuolat liksime svetimšaliai, tad verta kurti savo tėvynės gerovę. Norėdami parodyti judėjimą kūrėme meno dirbinius, organizavome  renginius, kurių metu skaičiavome mūsų nueitą kelią, taip simboliškai įveikėme atstumą tarp šalių partnerių. Taip pat projekto metu rinkome labdarai lėšas, taip ugdėme socialinius moksleivių įgūdžius.  Projektas skatino didžiuotis ir mylėti savo Tėvynę,  padėjo suprasti, jog bendromis pastangomis daug galima nuveikti.

 

 

 

Beata Baskakovienė

 

admin

b74n8b73685b86v7 / 45g42dd8854sd4f454f2f54 -45664255

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *