Pilietiškumo pamoka devintokams

Nuo pat Lietuvos Sąjūdžio veiklos pradžios prisimenami žmonės, atvedę mus į Nepriklausomybę:  perlaidojami čekistų išniekinti partizanų palaikai, statomi jiems paminklai, steigiami muziejai, leidžiamos prisiminimų knygos. Daugelis iš mūsų dalyvauja mokyklose rengiamose Laisvės kovų istorijos pamokose. Netradicinėse pamokose istorijos mokytojai stengiasi diegti jaunajai kartai idealus, dėl kurių kovojo Lietuvos savanoriai ir partizanai.
Mūsų mokyklos moksleiviai aktyviai dalyvauja  tautinio patriotinio ir pilietinio ugdymo programose. Visas savo jėgas ir sugebėjimus skriame tauriam ir labai prasmingam darbui – Lietuvos praeities išsaugojimui. Todėl artėjant Vėlinėms  mes , devintos klasės moksleiviai,vadovaujami  istorijos mokytojos  A. Paplauskienės,  įsijungėme  į pilietinę akciją „Uždek Vėlinių žvakę ir prisimink tuos, kurie kovojo dėl mūsų laisvės“. Aplankėme ir sutvarkėme paminklą partizanams, esantį  Vilkaviškio gatvėje.  Perskaitėme šiek tiek apsitrynusį užrašą: ,,Žuvusiems už tėvynės laisvę Lietuvos partizanams.  1946-1947m.“ Ir čia , nuo medžių krintantančių lapų tyloje, prisiminiau kažkur perskaitytus žodžius: „Mes nenorėjome ir nenorime būti nei aukštesni, nei turtingesni už kitus. Norėjome ir norime tik ramiai gyventi ir darbuotis savo šalyje, savo namuose, pagal tėvų išsaugotas tradicijas, papročius ir mūsų tikėjimą.“
Tai geriausia pilietiškumo pamoka po atviru dangumi. Mūsų akciją pratęs dešimtos klasės moksleiviai, kurie keliaus tvarkyti Tauro apygardos partizanų kapų. Kviečiame ir kitus mokyklos mokinius prisijungti prie akcijos.
9 klasės seniūnas Mantas V.

DSCN2531 DSCN2539 DSCN2543 DSCN2544 DSCN2546 DSCN2549 DSCN2553 DSCN2555 DSCN2557 DSCN2559 DSCN2561 DSCN2564

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *