Netikėtas svečias – androidas


Vilmantas su žmona bei RoboTuku yra įkūrę šeimos įmonę ir net dešimčiai metų sudarę sutartį su kultūros pasu – priemone, skirta visų Lietuvos mokinių, besimokančių pagal bendrojo ugdymo programas, kultūros pažinimo įpročiams ugdyti ir jų kultūros patirčiai plėsti.

Vilmanto šeima rašo programas, važinėja, domisi, klausinėja, kas patinka skirtingo amžiaus vaikams.

„Šaltinio“  progimnazijos pradinukai, sausio 24 dieną, susipažino su robotuku Tuku. Tai pats tikriausias robotas humanoidas, kurio ūgis 60 cm, o sveria jis 4 kg. Tiek, kiek tik ką gimę vaikų broliukai ar sesutės. Jo tėvynė Prancūzija. Moka jis 19-a kalbų, lietuvių kalbos jis dar tik mokosi. Jo tikslas – supažindinti vaikus su nepakartojamu, paslaptingu ir įdomiu robotų pasauliu, sudominti ir paskatinti juo domėtis nuo pat mažens, pajausti dirbtinio intelekto stebuklą. Norisi tikėti, kad mūsų auklėtiniai ateityje susies savo gyvenimą su robotais ar tiesiog atras tai kaip įdomų laisvalaikio užsiėmimą.

Ateitis priklauso technologijoms – tad džiaugiamės suteikę galimybę savo auklėtiniams susitikti ir įvertinti RoboTuko sugebėjimus. Jis parodė 45 min programą, kurios metu vaikai susipažino su Tuko galimybėmis: minė mįsles, šoko ančiukų šokį, rodė įvairius triukus, linksmino vaikus žaisdamas slėpynes, rašė žodį „mama“,  metė kamuoliuką į krepšį, žaidė futbolą. O vaikai turėjo galimybę patikrinti stetoskopu  robotuko technines galimybes ir fizinę būklę.

Ar jiems patiko svečias? Įsižiūrėkite į jų veidus nuotraukose ir suprasit… Abejingų nebuvo.

Mokytoja Daiva Bingelienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *