Mažoji laboratorija

,,Mažoji laboratorija“  –  respublikinė mokslinė- praktinė moksleivių konferencija, kurioje dalyvavo ir mūsų mokyklos 2b, 3a, 4a, 4b klasių mokiniai, vadovaujami mokytojų R.Berčiūnienės, V. Lenkauskienės, E. Vingelienės, V. Kalinauskienės.

Šiandieninės mokyklos tikslas – ugdyti visapusišką žmogų, todėl  jau pradinių klasių mokiniai pamokų metu susipažįsta su gamtos dėsniais, mokosi tyrinėti, stebėti, atrasti, formuluoti išvadas ir perteikti jas kitiems.

Konferencijoje  pradinukai atlikdami ir stebėdami įvairius eksperimentus, bandymus buvo tarsi jaunieji mokslininkai, sužinojo  įdomių faktų. Mokiniai susipažino  su indikatoriais, medžiagų tankiu; sužinojo, kaip iš pieno pasigaminti sagų, kaip pasigaminti debesį, lavos lempą, ugnikalnį, dažus ir net dramblio dantų pastą. Stebėjo ir patys pabandė piešti ant pieno, pradanginti rašalo dėmę, išbandyti žemės magnetinį lauką, monetą paversti auksine.

Bandymai, mokymasis tyrinėjant – įdomi praktinė veikla, ugdanti  mokinių tiriamuosius gamtamokslinius gebėjimus, gebėjimą dirbti kartu ir  bendradarbiauti.

Visiems mokiniams linkime tyrinėti, bandyti, atrasti!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *