Matematikos popietė ,,Skaičius Pi”

Kovo 15 dieną mūsų progimnazijoje buvo minima tarptautinė skaičiaus Pi diena.

Pi diena pradėta švęsti 1989 metais JAV fiziko Larry Shaw iniciatyva. Atsižvelgiant į šios matematinės konstantos išraišką, ją pasiūlyta švęsti kasmet kovo 14 dieną (nes Pi ir yra apytiksliai lygu 3,14).

Pi skaičius yra neapsakomai įdomus savo reikšme, ir  jei nebūtų šio skaičiaus, matematinės ir fizikinės formulės būtų žymiai sudėtingesnės. Mokslininkai nustatė, kad šis skaičius turi (įsivaizduokite !!!) 5 trilijonus simbolių po kablelio.

Todėl nutarėme ir mes pažymėti šią svarbią dieną mūsų mokykloje. Pasikvietėme į svečius šv. Cecilijos gimnazijos, P.Armino progimnazijos 7 ir 8 klasių mokinius bei jų matematikos mokytojas ir surengėme popietę skaičiui Pi paminėti.

Matematikos popietės metu komandoms reikėjo atlikti ir rimtų , ir linksmų užduočių – išmatuoti duotos figūros  apskritimo  ilgį bei skersmenį ir kuo tiksliau  apskaičiuoti skaičiaus Pi reikšmę; iš geometrinių figūrų sukurti skaičiaus Pi plakatą; panaudojant raktinius žodžius ,,pi, sakinys, mokinys, spindulys”  kurti eilėraštį; atsakinėti į matematinius klausimus; spręsti rimtus uždavinius. Popietė praėjo gana greitai ir linksmai.

Renginio pabaigoje visi buvo apdovanoti padėkos raštais ir saldumynais.

Nugalėjo draugiškumas.

Tikimės, kad ši graži draugystė tęsis ir ateityje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *