Marga tarmių pynė

  2013 – tarmių metai. Tarmės yra labai svarbios lietuvių kalbos istorijos mokslui, neišsenkantis šaltinis bendrinei kalbai tobulinti, žodynui gausinti.

Asociacijos ,,Bendraukime“ kvietimu mūsų mokykla buvo pakviesta atstovauti Suvalkijos kraštui Mažeikiuose vykusiame renginyje-vakaronėje ,,Marga tarmių pynė“. Pirmą dieną praleidome įspūdingame Renavo dvare, kur vyko įdomi paskaita-diskusija apie tarmes su Šiaulių universiteto dėstytoju docentu J. Pabrėža. Vėliau vyko tautinė vakaronė, dalyvavo Mažeikių, Pakruojo ir mūsų mokyklos kolektyvai. Mes tarmiškai prisistatėme, padainavome šešias liaudies dainas, pamokėme šokių bei žaidimų. Ant gausaus suvalkietiško stalo puikavosi skilandis, lašinukai, sūris, kalakutas, ,,grybukai“… Vieni kitus vaišinome atsivežtais patiekalais, sukome ratelius iki vėlumos.

Kitą dieną buvo surengta įdomi ekskursija po Žemaitijos regiono įdomiausias vietas: lankėmės aviacijos muziejuje, 150 metų skaičiuojančioje vaistinėje, kuri, beje, uždaryta tik prieš keletą metų, palangiškio dailininko V. Kuso parodoje, susitikome su įdomia menininke Sniegena, ,,tapančia“ paveikslus iš smėlio.

Tai puikus renginys – susipažinome su kitų Lietuvos regionų etnokultūriniu paveldu. Galbūt, užuot vartoję svetimų kalbų žodžius ar dirbtinai kalę naujadarus, iš didžiulio mūsų tarmių aruodo parinksime tinkamiausią lietuvišką žodį ir jis prigis bei ilgai gyvuos?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *