Lietuvos Šaltinio vardo mokyklos bendradarbiauja

    Kovo 5 d. Raseinių Šaltinio pagrindinėje mokykloje  visų Lietuvos Šaltinio vardo mokyklų vadovai pasirašė ilgalaikę bendradarbiavimo sutartį. Susitarta dėl bendros veiklos, dėl bendrų įsipareigojimų dirbant švietėjišką ir metodinį darbą, numatyta dalintis gerąja darbo patirtimi sprendžiant ugdymo problemas, susitarta dėl bendrų renginių organizavimo ir dalyvavimo juose. Galimas ir kitoks bendradarbiavimas tarp mokyklų mokinių ir (ar) mokytojų. Sutartį pasirašė Raseinių Šaltinio pagrindinės mokyklos direktorė Vaiva Zubrickienė, Tauragės ,,Šaltinio“ progimnazijos direktorė Jūratė Lazdauskienė, Panevėžio ,,Šaltinio“ progimnazijos direktorė Adelė Bakienė, Alytaus Šaltinių pagrindinės mokyklos direktorius Alfonsas Lietuvininkas ir Marijampolės ,,Šaltinio“ pagrindinės mokyklos direktorius Jonas Kukukas.

    Tą pačią dieną į Raseinius vyko ir šių mokyklų mokinių komandos, lydimos savo istorijos mokytojų. Vyko istorijos žinių konkursas 7-8 klasių mokiniams ,,Pirmyn į praeitį“. Mūsų mokyklos komanda, kurią sudarė septintokas Rytis Domarkas ir aštuntokai Saima Banevičiūtė, Gabija Tubelevičiūtė, Arnas Česaitis ir Povilas Bačkierius, kartu su kitais šaltiniečiais dalyvavo Raseinių rajono mokykloms skirtame konkurse. Mūsų mokyklos komandą konkursui rengė ir lydėjo istorijos vyr. mokytoja Jūratė Pautienienė. Prizinės vietos mokyklos komanda nelaimėjo, bet 16-os mokyklų tarpe būti penktiems – neblogas rezultatas. 

    Idėja suburti visus Lietuvos šaltiniečius kilo Raseinių Šaltinio pagrindinės mokyklos kūno kultūros mokytojui ekspertui, sporto klubo ,,Šaltinėlis“ prezidentui Mindaugui Zybartui. Prieš dvejus metus klubas pakvietė 5-ias Lietuvos mokyklas Šaltinio vardu į 6-8 klasių berniukų futbolo turnyrą. Po metų – į 6-8 klasių mergaičių futbolo turnyrą sporto klubo ,,Šaltinėlis“ taurei laimėti. Pernai šaltiniečiai Raseiniuose jau varžėsi tradiciniame 5-6 klasių mokinių matematikos konkurse. Jį organizavo matematikos mokytoja metodininkė Liubovė Kisielienė.

    Gerai organizuoti raseiniškių renginiai, jauki mokykla ir nuostabus kolektyvas mus būrė, aktyvino ateičiai. Tad Raseinių Šaltinio pagrindinės mokyklos direktorės Vaivos Zubrickienės idėją pasirašyti bendradarbiavimo sutartį palaikė visos ,,Šaltinio“ mokyklos. Su mokykla partnere, Tauragės ,,Šaltinio“ progimnazija, mus sieja ir skautiška veikla. Ne kartą mūsų mokyklos Jūrų skautai lankėsi Tauragėje, tauragiškiai – pas mus, Marijampolėje. Direktorė Jūratė Lazdauskienė – aktyvi Jūrų skautė, tad kartu su Marijampolės ,,Šaltinio“ pagrindinės mokyklos Jūrų skautais (vadovė- pradinių klasių mokytoja Erika Kilikevičienė) dalyvauja bendrame skautijos judėjime.

    Sutartis – įsipareigojimas ir atsakomybė. Jau balandžio 25 d. šaltiniečių laukiame mūsų mokykloje. Vyks ,,Protų mūšis“, skirtas Marijampolės vardo miestui sugrąžinimo 25-mečiui paminėti. Viliuosi, kad mokyklos bendruomenė ne tik  pritars užgimusiai draugystės idėjai, bet ir rems ją, puoselės ir plėtos. Ateityje kiekvienas mokyklos bendruomenės narys dar su didesniu pasididžiavimu skelbs: „Aš esu iš „Šaltinio“ pagrindinės mokyklos”.

Marijampolės ,,Šaltinio“ pagrindinės mokyklos direktorius Jonas Kukukas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *