Lietuvių kalbos dienos

Lietuvių kalbos komisija jau ne pirmus metus kviečia minėti lietuvių bendruomenes lietuvių kalbos dienas. Gimtajai kalbai skirtas laikotarpis tarp dviejų Tėvynės laisvę įtvirtinančių datų skatina mylėti ir puoselėti gimtąją kalbą – brangiausią turtą, paveldėtą iš protėvių.

Mūsų mokyklos bendruomenė taip pat skyrė renginių lietuvių kalbos dienoms ir  juos siejo su iškilia XX a. asmenybe Juozu Tumu – Vaižgantu, jo 150 – iomis gimimo metinėmis.

7 – 8 klasių mokiniai turėjo galimybę pažiūrėti atkuriamosios dokumentikos ciklo ,,Žmonės, kurie sukūrė Lietuvą” filmą apie J. Tumą – Vaižgantą.

Kasmetiniame dailyraščio konkurse dalyvavę 5 – 8 klasių mokiniai rašė ištraukas iš J. Tumo – Vaižganto kūrinių. Buvo atrinkta 16 taisyklingiausiai, dailiausiai ir estetiškiausiai parašytų tekstų.

Be to, lietuvių kalbos renginiai mūsų mokykloje vyksta visus metus. Tai ir tradicinė jaunųjų kūrėjų šventė ,,Auksinis rudenėlis”, kuri šiemet vyko Prienuose, poeto Just. Marcinkevičiaus gimtinėje, ir meninio skaitymo konkursas ,,Kaip tie žodžiai susiveda”.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *