Istorijos žinių konkursas ,,Pirmyn į praeitį‘‘

Šių metų kovo 5 dieną Raseinių ,,Šaltinio“ pagrindinėje mokykloje vyko 7-8 klasių mokinių istorijos žinių konkursas ,,Pirmyn į praeitį‘‘. Ten buvo pakviestos dalyvauti Šaltinio vardu pavadintos mokyklos. Tarp jų ir mūsų mokykla.  Mūsų mokyklai atstovavo  8a klasės mokinės Gabija Tubelevičiūtė ir Saima Banevičiūtė, 8b klasės mokiniai  Arnas Česaitis ir Povilas Bačkierius bei  7a klasės mokinys Rytis Domarkas. Mus lydėjo direktorius Jonas Kukukas ir mūsų istorijos mokytoja Jūratė Pautienienė. Ten vykome nusiteikę laimėti bei parsivežti pirmąją vietą, bet nebuvo taip lengva, kaip manėme. 

Prasidėjus konkursui, kibome į darbą.  Stengėmės išklausyti, atidžiai perskaityti mums užduotus klausimus bei į juos visus atsakyti. Mums teko įveikti penkis konkurso turus:

,,Apie istoriją, istorijos mokslą ir dar kai ką..‘‘

 ,,Asmenybės istorijoje‘‘

,,Istorijos įvairovė‘‘

,,Istorija vaizduose‘‘

,,Istorija audio ir video įrašuose‘‘

Kiekvieno turo pabaigoje paskelbdavo rezultatus. Juokavome, jog šešetas mūsų skaičius, nes vis šešetą taškų surinkdavom. Tik ketvirtajame ture sekėsi geriau. Susumavus visus taškus, paaiškėjo, jog nugalėjo Panevėžio ,,Šaltinio‘‘ progimnazijos komanda, antrąją vietą užėmė Alytaus Šaltinių pagrindinė mokykla, trečiąją – Raseinių ,,Šaltinio“ pagrindinė mokykla. Mes prizinės vietos nelaimėjome, bet jokiu būtų nenusiminėme: iš šešiolikos konkurse dalyvavusių mokyklų pagal taškų skaičių buvome penkti.  Likome patenkinti savo rezultatu,  įgijome daug patirties bei žinių. Gavome ir dovanų, nes apdovanoti buvo ne tik nugalėtojai. Laimingi grįžome namo.  Puiku, kad buvo galimybė dalyvauti tokiame konkurse ir pasitikrinti savo žinias.

Saima Banevičiūtė,8a klasės mokinė

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *