Auksiniam rudenėliui – 20

Ruduo vis skuba girių negirdėdamas,
Jis taško ežerus, upes.
Pageltusias rankas į viršų keldamas
Jis bėga pasitikt paties savęs.

(Agnė Kubertavičiūtė ,,Gelsvas apsiaustas“)

Mūsų mokyklos jaunieji literatai pasitiko jau 20 – ąjį ,,Auksinį rudenėlį“.
Šventinis renginys prasidėjo nuo prisiminimų. Žvelgėme į senas nuotraukas ir tarsi sugrįžome į praeitį…
Štai mūsų literatai vaikšto po ąžuoliukų giraitę tautos patriarcho J. Basanavičiaus gimtinėje Ožkabaliuose, lanko V. Kudirkos klėtelę ir Paežerių dvarą, skaito savo kūrybą ant Aušrakalnio, kur mėgo kurti V. Mykolaitis – Putinas, braidžioja po S. Nėries apdainuotą ,,upę šaltuonėlę“ Širvintą jos gimtinėje Alvite bei apžiūri visos tautos mylimos poetės namą – ,,kregždės lizdą“ Palemone, klausosi M. K. Čiurlionio poemos ,,Jūra“ ir grožisi jo paveikslais Druskininkuose, savo eiles skaito Maironio svetainėje Kaune, Anykščiuose aplanko A. Baranausko klėtelę, kurioje jis kūrė savo garsiąją poemą ,,Anykščių šilelis“, ragauja obuolius A. Vienuolio vaikystės sode, klaidžioja po senuosius lietuviškus kaimus Rumšiškių liaudies buities muziejuje ir vaidina klojimo teatre Žemaitės ,,Marčią“, vaikštinėja savo vaikystės poeto A. Matučio gimtinėje Zomšinės kaime ir lankosi jo namuose Alytuje, kūrinėliai skamba atgimusiame Zyplių dvare bei Liškiavos bažnyčios, Pažaislio vienuolyno tyloje…
Prisiminimais apie praėjusius ,,Auksinio rudenėlius“ ir tolimesnį kūrybinį kelią pasidalino buvusios šio konkurso dalyvės. Šarūnė Petrošiūtė, besimokanti Marijonų gimnazijoje, perskaitė prieš keletą metų parašytą savo apsakymą ir apgailestavo, kad dabar jau neberašo. Ji padėkojo buvusiai savo mokytojai Astai Miliauskienei už pažadintą norą rašyti. Kita renginio viešnia Jovita Kajokaitė džiaugėsi, kad tebekuria. Ji pasirinko vienuolės gyvenimo kelią ir rašo giesmėms tiek eiles, tiek muziką. Kelias giesmes ji ir pagiedojo. Kartu su Jovita dainavo irgi buvusi mūsų mokyklos mokinė Karolina Simanavičiūtė . Renginio metu žiūrėjome 2007 metų laureatės Aistės Kubiliūtės interviu Marijampolės televizijai. Tada ji visą komisiją sužavėjo savo novele ,,Žalia, geltona, raudona“ ir netradiciniu mąstymu. Aistė negalėjo atvykti į renginį, nes šiuo metu gyvena užsienyje.
Buvo nepamirštos dabar mokykloje besimokančios ,,Auksinio rudenėlio“ laureatės – Erika Lukauskaitė, Aistė Simonaitytė, Ieva Mikalauskaitė. Jos perskaitė savo kūrinėlius.
Šiemet darbus konkursui pateikė trylika jaunųjų kūrėjų. Tai Kamilė Mikulevičiūtė (7d kl.), Emilija Galeckaitė (7a kl.), Aistė Simonaitytė (6b kl.), Gabija Maliušytė (6b kl.), Ieva Mikalalauskaitė (8d kl.), Augustė Giedraitytė (5a kl.), Monika Bačkieriūtė (5a kl.), Tomas Martinaitis (5c kl.), Gabrielė Jarašiūtė (6c kl.), Gabrielė Daugirdaitė (5c kl.), Ausmėja Uleckaitė (7b kl.), Paulina Šukevičiūtė (5c kl.), Paulina Kajokaitė (5b kl.).
Buvusius ir esamus ,,Auksinio rudenėlio“ dalyvius šiltai pasveikino mokyklos direktorius Jonas Kukukas, direktoriaus pavaduotoja Rima Baronienė. Jauniesiems literatams atminimo dovanėles įteikė neformaliojo ugdymo organizatorė Aldona Buraitienė.
Renginyje mokytojos Asta Miliauskienė ir Liucija Maurušaitienė pristatė jų paruoštą dvidešimtmečio moksleivių kūrybos almanachą, į kurį sutalpino 20 – ies metų ,,Auksinio rudenėlio“ laureatų darbus. Kūrėjus išugdė šie mūsų mokykloje dirbę ar tebedirbantys lituanistai: Roma Raškevičienė, Rolandas Savickas, Aušra Juodienė, Laima Grigaitytė, Violeta Jančiauskienė, Rima Buckūnienė, Asta Miliauskienė, Ilona Martinaitienė. Daugiausiai jaunųjų literatų paruošė mokytoja Liucija Maurušaitienė.
,,Auksinio rudenėlio“ šventė kaip medis ir paukštis: nutylantis ir vėl kalbantis, išskrendantis ir vėl sugrįžtantis. Iki kito rudens…
Lietuvių kalbos mokytoja L. Maurušaitienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *