Atvelykis ,,Šaltinio“ pagrindinėje mokykloje

,,Ši diena yra Viešpaties duota,-

                                                          linksminkimės ir džiūgaukime“ . ( Ps 118, 24)

Į šiuos psalmės žodžius įsiklausė ir ,,Šaltinio“ pagrindinės mokyklos mokiniai bei Mokolų bendruomenės nariai. Sekmadienį, po šv. Mišių, vyko  linksma Atvelykio šventė ir jaunam, ir pagyvenusiam, kurią organizavo tikybos mokytoja Elena Jokubaitytė ir ateitininkų vadovė, pradinių klasių mokytoja Rasa Pudžemienė.

Šventė prasidėjo gražiomis eilėmis apie Kristų ir Velykas. 4-8 klasių mokiniai paruošė inscenizaciją pagal šv. Raštą, kuri nuteikė kiekvieną draugiškai sugyventi, vieni kitiems padėti – pelnyti amžinąją laimę.  Mokytojos supažindino dalyvius su Atvelykio prasme Evangelijoje ir jo šventimo tradicijomis. Atvelykis – tai Velykų pakartojimas, jis užbaigia Velykų savaitę. Ypač daug dėmesio šią dieną derėtų skirti vaikams , nes tai jų šventė. Vaikai, stebėję suaugusiųjų per Velykas atliekamus ritualus, per Atvelykį gali juos pakartoti. Tai diena, kai vėl galima džiaugtis margučiais, kiškio pyragais, Velykės dovanėlėmis. Atvelykis,  dar vadinamas Velykėlėmis, švenčiamas pirmąjį sekmadienį po Velykų. Tą dieną vėl dažomi kiaušiniai, ridenami margučiai, linksminamasi.

Tradicijas prisiminus buvo pateiktos užduotys. Pirmoji, kurią turėjo atlikti dalyviai,- didžiulio margučio marginimas mintimis iš šv. Rašto. Linksmai ir įdomiai žaidėme ir lenktyniavome nešdami, ridendami savo atsineštus kiaušinius. Ne juokais mamos susirūpino, kai joms teko  surištomis kojomis su sūnum ar dukra lenktyniauti pernešant margučius. Visų  nugalėtojų ir pralaimėtojų laukė prizai – medaliai ir kiaušiniai. Visų veiduose švietė šypsenos ir džiaugsmas. Smagu, kad šeimos prisiminė tradicijas ir linksmai praleido laiką. Šventės pabaigoje dalyviai dėkojo už turiningai praleistą laiką ir prašė renginį kartoti ir kitais metais.

Organizatorės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *