Ateitininkų veikla

Nr.6

MŪSŲ ATEITIS

Laikraštį išleido Marijampolės „Palaimintojo Jurgio Matulaičio“ kuopos ateitininkai, kurių globėja R. Pudžemienė.

Socialinė virtuvė Marijampolėje

Perskaitę šį pavadinimą tikriausiai nustebote. Kas tai? Nesijaudinkite, ir mes nežinojome, kol šis renginys nebuvo pristatytas. Tik vėliau      supratę, apie ką ten bus kalbama, panorome dalyvauti. Renginyje mūsų kuopos nariai dalyvavo visi.

Taigi dalyvių buvo pakankamai

Viskas vyko Marijampolės „Spindulio” kino teatre. Visų pirma mes, kaip ateitininkų organizacija, renginio metu  prisistatėme visuomenei: ką veikiame, kas tokie esame. Parengėme savo veiklos stendą. Patį renginį vedė Vilniaus moksleiviai su vadovais, kurie, mano manymu, buvo psichologai. Tai renginys, skirtas jaunimui, jaunimo organizacijoms. Renginio metu aptarinėjome įvairias smurto, patyčių situacijas, rodytas ekrane. Vilniaus moksleiviai vaidino patys įvairias situacijas, mes juos kritikavome už netinkamą elgesį suvaidintoje situacijoje. Kai kam teko netgi prisijungti prie svečių, suvaidinti ir parodyti, kaip reikėtų elgtis, kad būtų išvengta smurto ir patyčių prieš kitus. Taigi mes buvome ne tik stebėtojai, bet ir  patys veikėme, buvome aktyvūs dalyviai. Pranešėjai gyrė Marijampolės jaunimą už aktyvų dalyvavimą ir  pažadėjo dar aplankyti Marijampolę.

Meida

Kai kam iš mūsų teko ir paparacių dalia

Ateitininkų tradicija

Kiekvienais metais ateitininkai lanko savanorių kapus Marijampolės senosiose kapinėse. Šiais metais tik dalis ateitininkų tvarkė kapines, nes tą pačią dieną vyko kitas renginys – tai „Sniego gniūžtės‘ stovykla. Teko ir veiklą pasidalinti. Nors ir ne toks  gausus talkininkų  būrys buvo, tačiau darbas atliktas,  įsipareigojimas įvykdytas. Dirbome iš peties ir   tuo labai didžiuojamės. Vieni ateitininkai sėkmingai tą dieną stovyklavo, o kiti šauniai padirbėjo. Ir visi patenkinti.

Dirbome iš peties

„Sniego gniūžtės“ stovykla

Jau kelinti metai iš eilės Marijampolėje organizuojamos jaunimo organizacijos „Sniego gniūžtė“ stovyklos. Šiemet šioje stovykloje stovyklavo ir Marijampolės „Šaltinio“ pagrindinės mokyklos ateitininkai. Stovykloje galėjo dalyvauti moksleiviai ne jaunesni kaip 14 metų. Stovykloje visą veiklą vykdė patys moksleiviai, suaugusieji buvo tik pasyvūs stebėtojai. Stovykla vyko Marijampolės Rygiškių Jono gimnazijoje visą savaitgalį. Kai mūsų vadovė Rasa paklausė, ar mums patiko stovykloje,  mes galėjome tik paprašyti, kad pavasarį, kai vėl bus tokia stovykla, labai labai norėtume joje dalyvauti. Stovykloje ir vaidinome, ir šokome, ir mokėmės. Susipažinome su daugeliu jaunų ir veiklių žmonių. Šiais metais stovykloje dalyvavo keturi ateitininkai, manau, pavasarį dalyvaus visi, kurie tik sulauks 14 metų. Taigi, jaunime, burkimės į organizacijas ir linksmai, turiningai lesime laiką.

Meida

Akimirkos iš stovyklos „Sniego gniūžtė“


Amerikos konsulas Marijampolėje

Šių metų lapkričio 18 dieną Marijampolės jaunimo atstovai, tarp jų ir ateitininkai, susitiko ir turėjo puikią galimybę pabendrauti su Jungtinių Amerikos Valstijų konsulu Lietuvoje Bradley Norton. Susitikimo metu svečias papasakojo apie konsulo vykdomas funkcijas, pasidžiaugė sėkmingai vykstančiomis bendromis Lietuvos ir JAV studentų kelionių programomis bei išreiškė viltį, kad studentų pavyzdžiu sėkmingai naudosis ir moksleiviai.

Jaunimo atstovai  pristatė savo organizacijas ir jaunimo veiklą mieste, domėjosi gausia konsulo darbo patirtimi bei išsakė pageidavimus dėl glaudesnių ir įvairesnių bendrų JAV ir Lietuvos programų jaunimui atsiradimo. Amerikos konsulas paliko savo kontaktinius duomenis, kad galėtume kreiptis į jį, prireikus  pagalbos  bendradarbiaujant  su jaunimo organizacijomis JAV.

Erina

Susitikimo su Amerikos konsulu Lietuvoje akimirkos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *