Advento susikaupimas, Betliejaus taikos ugnies dalijimasis

Artėjant šv. Kalėdoms pradedame kalbėti apie kažką nekasdieniško, dvasingo. Tai didingas metas, kuris parengia mus švęsti Įsikūni­jimo slėpinį – Dievo Žodžio atėjimą į šį pasaulį. Šv. Kalėdos – tai proga parodyti meilę, padrąsinti, paguosti, pradžiuginti vienas kitą dėmesiu, meile, supratimu, ir paprasčiausiu laiko skyrimu vienas kitam. Esame kviečiami pamatyti Dievo grožį vienas kitame.

Šv. Kalėdų Naktį gimstantis Kristus skelbia pasauliui meilės, vilties ir tikėjimo žinią, o mes kiekvienas turime būti tos žinios nešėjai pasauliui.

Gruodžio 19 dieną  į mūsų  mokyklą atkeliavo skautų parvežta Betliejaus taikos ugnis. Šios akcijos tikslas – pasiekti kuo daugiau žmonių ir paskatinti kiekvieną aktyviai kurti taiką savo kasdienybėje – veiksmuose, žodžiuose ir santykiuose. Iki šv. Kalėdų Taikos ugnis pasiekia Prezidentūrą, Seimo narius, ministerijų, savivaldybių, kt. institucijų darbuotojus, vaikų ir senelių globos namus, ligonines, kalėjimus, universitetus, mokyklas, parapijų bendruomenes ir šeimas.

Betliejaus taikos ugnies akcijos idėja kilo iš 1986 m. Austrijos nacionalinio radijo (ORF) inicijuotos socialinės paramos-labdaros akcijos „Šviesa tamsoje“. Nuo 1989 m. į akciją įsitraukė ir kitos valstybės-kaimynės. Lietuva į akciją įsitraukė 1994 m., kai Lietuvos ir Lenkijos pasienyje pirmą kartą iš lenkų skautų Taikos ugnį perėmė Lietuvos lenkų harcerių (skautų) sąjunga.

Vieta, kurioje jau daug metų yra uždegamas žibintas, yra būtent ten, kur, kaip manoma, gimė Jėzus Kristus – Gimimo grota (tai urvas, esantis po Betliejaus Kristaus Gimimo bazilika).

Šaltinio progimnazijos bendruomenės nariai džiaugėsi galėdami parsinešti ugnies į savo šeimas, pasidalinti su artimaisiais, kaimynais…

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *