AUKSINIS RUDENĖLIS – 2010

Kiek klausimų, Pasauli,
Tau turiu.
Ant popieriaus lapelio
Sutalpinti negaliu.

(I. Lenkutytė, 8a kl.)

Šių metų spalio 14 dieną mūsų mokyklos literatai vyko į tradicinę „Auksinio rudenėlio“ šventę, kuri vyko Zyplių dvare (Šakių raj.). Šiuo metu Lietuvoje esama apie 800 šimtai išlikusių dvarų sodybų bei jų fragmentų. Žinoma egzistavus 3342. Dvarai praeityje ir dabar yra svarbūs kultūros židiniai. Dvarininkai buvo meno kūrinių, architektūros statinių užsakovai ir mecenatai. Dvaruose buvo sukaupta daug knygų, dailės kūrinių, skambėjo muzika. Nedidelis Sūduvos miestelis Lukšiai ir nuo jo 2-jų kilometrų atstumu nutolęs Zyplių dvaro ansamblis ir parkas yra vertingas 19 a. architektūros paminklas. Renginio pradžioje su Zyplių dvaro istorija supažindino 7 c klasės mokiniai Mantas Korotūnas ir Emilija Kudriašovaitė. Rašytojos Šatrijos Raganos prisiminimus apie dvarą, jame praleistą laimingą ir saulėtą vaikystę, panašią į pasaką, skaitė Brigita Mačytė ir Ieva Eklerytė.
Dauguma jaunųjų kūrėjų eilėraščių apie vaikystę, jaunystę, meilę, todėl mokiniai savo kūrybą sujungė į literatūrinę kompoziciją „Gyvenimo knygą pavarčius“. Skambėjo Ievos Lenkutytės, Gabrielės Šmitaitės, Mariaus Sušinsko,Gabijos Stoškutės, Erikos Lukauskaitės, Silvijos Valinčiūtės, Sauliaus Urbono ir Ievos Mikalauskaitės kūryba. Dvare skambėjo ir Gretos Brusokaitės atliekama muzika. Mokiniams vadovavo mokytojos I. Martinaitienė ir L. Maurušaitienė.
Po šventės apžiūrėjome Zyplių dvaro architektūrinį ansamblį (11 pastatų) ir parką. Čia mes pabuvojome prie vieno seniausio gamtos paminklo – Zyplių Ąžuolo, kuriam jau apie 360 metų. Deja, Ąžuolas jau baigęs savo gyvenimą.
Grįždami namo, užsukome ir į Kudirkos Naumiestyje esantį Vinco Kudirkos muziejų. Jame klausėmės pasakojimų apie rašytojo, tautinės giesmės kūrėjo, daktaro gyvenimą, visuomeninę veiklą ir kūrybą. Pabuvojome prie jo paminklo, pastatyto miesto aikštėje, aplankėme ir rašytojo amžino poilsio vietą – Kudirkos Naumiesčio kapinaites.

Keletas šventės akimirkų

1 Response

  1. Gabana ;D parašė:

    Gražu .. ;]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *