„Jaunojo tyrėjo“ konkursas

Vasario 22-23 dienomis mūsų mokyklos moksleivių grupė, vadovaujama fizikos ir informacinių technologijų mokytojos Sandros Survilienės, dalyvavo respublikiniame „Jaunojo tyrėjo“ renginyje „Mokslo kalvė“. Konkurse dalyvavo 6B mokiniai Domantas Mauruča ir Rokas Miliauskas, pristatę darbą „Žvakės liepsnos ir bengališkos ugnelės tyrimas“, ir 7B mokiniai Paulius Vyšniauskas, Ugnius Survila ir Linas Apolskis atlikę darbą „Temperatūra mokykloje“. Moksleiviai savo darbus turėjo pristatyti garbiai komisijai, kurią sudarė   trys mokslininkai, ir dalyvių auditorijai. Pranešimui buvo skirta   5 minutės, po jų reikėjo atsakinėti į auditorijos bei komisijos klausimus. Darbo atlikimo ir pristatymo metu moksleiviai mokėsi dirbti grupėse, pasidalinti darbais ir atsakomybe. Ypač šauniai abi mūsų mokyklos komandos atsakinėjo į papildomus klausimus.

Už darbo praktiškumą diplomu įvertintas šeštokų darbas  „Žvakės liepsnos ir bengališkos ugnelės tyrimas“. Bengališkos ugnelės degimo temperatūra siekia 917 0C, todėl ji nepelnytai vadinama šaltąja. Degimo metu prilietus ją prie degių daiktų galima sukelti gaisrą arba žmogus gali apsideginti.

Visiems moksleiviams patiko renginio organizavimas, dovanos ir gyvenimo sąlygos, pasak moksleivių, — prabangios.  Smagiausia renginio dalis –  apibendrinimas ir apdovanojimai.

Mūsų mokykloje yra keturi tikrieji „Jaunojo tyrėjo“ klubo nariai. Jie yra dar tik 6 ir 7 klasių mokiniai. Įgiję patirties ir įspūdžių, darbus galės tęsti vyresnėse klasėse.

 

Fizikos ir informacinių technologijų

mokytoja Sandra Survilienė

 

1 Response

  1. Rokas parašė:

    Buvo smagu 😀

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *