Sveikuoliai Lietuvoje antri

Balandžio 28–29 d. Trakuose verslo, sveikatingumo ir pramogų centre „Trasalyje“ vyko mokinių, mokytojų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“ finalas.

Šis konkursas yra vienas iš masiškiausių Lietuvos vaikų sveikatinimo renginių, kuriuo siekiama ugdyti vaikų ir mokinių gebėjimus saugoti ir stiprinti savo ir kitų sveikatą bei skleisti sveikos gyvensenos principus mokyklų bendruomenėse. Tai renginys, nepaliekantis abejingų beveik visose šalies savivaldybėse. Konkurso finale Trakuose rungtyniavo 40 komandų (280 dalyvių) iš visų Lietuvos kampelių. Komandos buvo suskirstytos į penkias grupes pagal vaikų amžių: ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų, pradinių klasių, 5–6 klasių, 7−8 klasių ir 9–11 klasių mokinių. Finale mokinių, mokytojų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų komandoms teko pasitikrinti sveikatos žinias, gebėjimą dirbti komandoje ir įveikti judriųjų estafečių užduotis.

Teisę dalyvauti finale iškovojo tik viena savivaldybės komanda. Tai mūsų mokyklos 1-4 klasių mokinių komanda, vadovaujama pradinių klasių mokytojos Vilijos Kalinauskienės ir sveikatos priežiūros specialistės Vladislavos Bašinskienės. Mokyklos šaunuoliai – tai ketvirtos klasės mokiniai Beata Almonaitytė, Karolina Būdavaitė, Tautvydas Burdzilauskas, Džiugas Žilionis, Paulius Miliauskas. Pirmuosiuose dviejuose turuose ši komanda nugalėjo ir iškovojo teisę dalyvauti finale. Šiame varžybų etape dalyvavo patys geriausi pradinukai iš 8 respublikos savivaldybių. Mūsų komanda  laimėjo II laipsnio diplomą. Renginio uždarymo ceremonijos metu konkurso nugalėtojai buvo apdovanoti dovanų čekiais sportiniam inventoriui  įsigyti, taurėmis, Švietimo ministrės padėkos raštais, organizatorių ir rėmėjų dovanomis. Džiaugiamės ,,Šaltinio“ pagr. mokyklos mokiniais ir mokytojais, garsinančiais mūsų miestą ir mokyklą  respublikoje.