,,Kengūra“ mokykloje

Kaip ir kasmet, mūsų mokyklos mokiniai, besidominantys matematika, kovo 16 dieną dalyvavo tarptautiniame matematikos konkurse „Kengūra“. Šiais metais konkurse dalyvavo 33 mūsų mokyklos 1-8 klasių mokiniai. Jie susikaupę ir rimti matematikos kabinete 75-50 minutes sprendė linksmus ir įdomius matematinius uždavinius. Teko tikrai paplušėti ir pradinukams, ir vyresniesiems.

Kiekvienos klasės geriausiųjų 50-tukai bus  apdovanojami diplomais ir išskirtiniais Kengūros prizais.

Iš istorijos

Kengūros matematikos konkursas ne šiaip vadinamas tarptautiniu. Tiems, kurie dar nėra girdėję – ,,Kengūra“ pas mus atšuoliavo, kaip galima būtų ir atspėti, iš pačios Australijos, kurioje tas konkursas yra neįtikėtinai populiarus – jame dalyvauja apie 90 % (!) moksleivių. Šį mielą gyvūną 1991 metais priėmė Prancūzijos matematikos mylėtojai. Netrukus konkurso idėja pasklido visoje Europoje. Susižavėjimas augo, ir daugelis šalių ėmėsi organizuoti panašius renginius, tad 1994 metais buvo įkurta asociacija ,,Kengūra be sienų“ (Kangourou sans frontires), kuriai dabar priklauso per 50 šalių iš 4 žemynų. Lietuvą ,,Kengūra“ pasiekė 1995 metais. Taigi pas mus ši matematikė gyvuoja jau 20 metų.

Iš pradžių konkursas Lietuvoje sulaukdavo tik keleto šimtų dalyvių,  dabar jame dalyvauja per 60 tūkstančių moksleivių iš tūkstančio Lietuvos mokymo įstaigų (pasaulyje dalyvių – per 6 milijonus).

Matematikos mokytoja V. Kazlauskienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *